Results of WoO Late Model Series Star Spangled 50 at Cayuga County Fair Speedway (Finishing Position/Start/Driver/Laps Completed/Money Won):

1. (3) Chub Frank/50 $10,000
2. (4) Steve Francis/50 $6,000
3. (5) Tim McCreadie/50 $3,500
4. (2) Billy Moyer/50 $2,500
5. (18) Shane Clanton/50 $2,200
6. (1) Dale McDowell/50 $2,000
7. (9) John Blankenship/49 $1,800
8. (8) Billy Decker/49 $1,600
9. (13) Josh Richards/49 $1,400
10. (14) Dan Stone/49 $1,200
11. (12) Dave Hess Jr./49 $1,000
12. (15) Rick Eckert/49 $900
13. (10) Clint Smith/49 $800
14. (11) Vic Coffey/49 $700
15. (6) Tim Fuller/49 $700
16. (21) Kirk Ryan Jr./49 $700
17. (20) Brent Rhebergen/49 $700
18. (16) Todd Andrews/49 $700
19. (23) Eric Jacobsen/49 $700
20. (58c) Garrett Durrett/48 $700
21. (20) Jason Dupont/48 $700
22. (17) Eddie Carrier Jr./48 $700
23. (22) Billy Marvin/26 $700
24. (7) Darrell Lanigan/6 $700

Time of Race: 18 Mins., 34.074 Secs.
Margin of Victory: 6.593 Secs.
Yellow Flags: One – Lap 6
Lap Leaders: Moyer (1-14); Frank (15-50)
Provisional Starters: Jacobsen, Rhebergen

Time Trial Results (Position/No./Driver/Hometown/Best Lap):

1. 15-Steve Francis/Ashland, KY 16.033
2. 1*-Chub Frank/Bear Lake, PA 16.096
3. 19f-Tim Fuller/Watertown, NY 16.136
4. 39-Tim McCreadie/Watertown, NY 16.170
5. 32C-Vic Coffey/Leicester, NY 16.186
6. 44H-Dave Hess Jr./Waterford, PA 16.447
7. 44-Clint Smith/Senoia, GA 16.456
8. 21d-Dan Stone/Thompson, PA 16.505
9. 23-John Blankenship/Williamson, WV 16.523
10. 42-Todd Andrews/Eldred, PA 16.548
11. 21-Billy Moyer/Batesville, AR 16.586
12. 24-Rick Eckert/York, PA 16.593
13. 29-Darrell Lanigan/Union, KY 16.594
14. 28-Eddie Carrier Jr./Salt Rock, WV 16.636
15. 17M-Dale McDowell/Chickamauga, GA 16.759
16. 40-Dutch Davies/Warren, PA 16.857
17. 91-Billy Decker/Unadilla, NY 16.873
18. 25-Shane Clanton/Locust Grove, GA 16.899
19. 07R-Brent Rhebergen/Clymer, NY 16.937
20. 58c-Garrett Durrett/Simsboro, LA 16.999
21. 7X-Billy Marvin/Hallstead, PA 17.008
22. 5-Eric Jacobsen/Santa Cruz, CA 17.095
23. 5K-Kirk Ryan Jr./Lewisberry, PA 17.102
24. 99z-Dave Zona/Montrose, PA 17.153
25. 1-Josh Richards/Shinnston, WV 17.162
26. M31-Tony Morris/Murfreesboro, TN 17.505
27. 92-Randall Paxton/Hop Bottom, PA 17.638
28. 4-Brent Dyer/Endicott, NY 18.166
29. 22-Greg Oakes/Arcade, NY 18.251
30. 86-Mike Amell/Deer Park, OH 18.261
31. 98-Shane Tennace/Buchanan, MI 18.285
32. 13-Jim Mazur/Batavia, NY 18.406
33. 37-Bill Updike/Port Byron, NY 18.557
DQ (light) N07-Jason Dupont/Lewis Run, PA 16.854
DQ (light) 1H-Terry Hough/Painted Post, NY 17.218

Heat No. 1 (10 laps – Top 6 Transfer): McCreadie, Francis, Lanigan, Smith, Richards, Andrews, Davies, Jacobsen, Rhebergen, Dupont, Tennace, Dyer.

Heat No. 2 (10 laps – Top 6 Transfer): Frank, Moyer, Decker, Coffey, Stone, Carrier, Ryan, Durrett, Morris, Hough, Oakes, Mazur.

Heat No. 3 (10 laps – Top 6 Transfer): Fuller, McDowell, Blankenship, Hess, Eckert, Clanton, Zona, Marvin, Amell, Paxton, Updike.

B-Main (12 laps – Top 4 Transfer): Durrett, Dupont, Ryan, Marvin, Rhebergen, Zona, Jacobsen, Paxton, Amell, Morris, Oakes, Tennace, Hough, Mazur, Dyer, Davies, Updike.

Dash (6 laps): McDowell, Moyer, Frank, Francis, McCreadie, Fuller.