World of Outlaws Sprint Car Schedule

2021

World of Outlaws Sprint Car Schedule

Seasons

Watch on DIRTVision

Print Schedule

Add to Calendar

FRIDAY
FEB
5
FRIDAY, FEBRUARY 5th
DIRTCAR NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Brad Sweet
SATURDAY
FEB
6
SATURDAY, FEBRUARY 6th
DIRTCAR NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
SUNDAY
FEB
7
SUNDAY, FEBRUARY 7th
DIRTCAR NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Logan Schuchart
FRIDAY
FEB
12
FRIDAY, FEBRUARY 12th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Dixie Speedway | Woodstock, GA
SATURDAY
FEB
13
SATURDAY, FEBRUARY 13th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Talladega Short Track | Eastaboga, AL
THURSDAY
MAR
4
THURSDAY, MARCH 4th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
The Dirt Track at Las Vegas | Las Vegas, NV
FRIDAY
MAR
5
FRIDAY, MARCH 5th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Carson Macedo
SATURDAY
MAR
6
SATURDAY, MARCH 6th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
East Bay Raceway | Gibsonton, FL
Winner: Aaron Reutzel
FRIDAY
MAR
12
FRIDAY, MARCH 12th
FVP PLATINUM BATTERY SHOWDOWN
Arizona Speedway | San Tan Valley, AZ
FRIDAY
MAR
12
FRIDAY, MARCH 12th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Magnolia Motor Speedway | Columbus, MS
Winner: Sheldon Haudenschild
SATURDAY
MAR
13
SATURDAY, MARCH 13th
FVP PLATINUM BATTERY SHOWDOWN
Arizona Speedway | San Tan Valley, AZ
SATURDAY
MAR
13
SATURDAY, MARCH 13th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
The Rev | Monroe, LA
Winner: David Gravel
FRIDAY
MAR
19
FRIDAY, MARCH 19th
DRYDENE TEXAS TWO-STEP PRESENTED BY AMERICAN LUBE SUPPLY
Cotton Bowl Speedway | Paige, TX
Winner: Sheldon Haudenschild
SATURDAY
MAR
20
SATURDAY, MARCH 20th
SOCAL SHOWDOWN
Perris Auto Speedway | Perris, CA
SATURDAY
MAR
20
SATURDAY, MARCH 20th
DRYDENE TEXAS TWO-STEP PRESENTED BY AMERICAN LUBE SUPPLY
Cotton Bowl Speedway | Paige, TX
Winner: Brad Sweet
SUNDAY
MAR
21
SUNDAY, MARCH 21st
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Santa Maria Raceway | Nipomo, CA
FRIDAY
MAR
26
FRIDAY, MARCH 26th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
US 36 Raceway | Osborn, MO
FRIDAY
MAR
26
FRIDAY, MARCH 26th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Thunderbowl Raceway | Tulare, CA
SATURDAY
MAR
27
SATURDAY, MARCH 27th
JASON JOHNSON CLASSIC
Lake Ozark Speedway | Eldon, MO
Winner: Brad Sweet
SATURDAY
MAR
27
SATURDAY, MARCH 27th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Thunderbowl Raceway | Tulare, CA
FRIDAY
APR
2
FRIDAY, APRIL 2nd
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Federated Auto Parts Raceway at I-55 | Pevely, MO
Winner: Brad Sweet
FRIDAY
APR
2
FRIDAY, APRIL 2nd
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Merced Speedway | Merced, CA
SATURDAY
APR
3
SATURDAY, APRIL 3rd
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Federated Auto Parts Raceway at I-55 | Pevely, MO
Winner: Brad Sweet
SATURDAY
APR
3
SATURDAY, APRIL 3rd
OCEAN OUTLAW SHOWDOWN
Ocean Speedway | Watsonville, CA
FRIDAY
APR
9
FRIDAY, APRIL 9th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Kokomo Speedway | Kokomo, IN
Winner: James McFadden
FRIDAY
APR
9
FRIDAY, APRIL 9th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Vado Speedway Park | Vado, NM
SATURDAY
APR
10
SATURDAY, APRIL 10th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Tri-State Speedway | Haubstadt, IN
Winner: Carson Macedo
SATURDAY
APR
10
SATURDAY, APRIL 10th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Vado Speedway Park | Vado, NM
THURSDAY
APR
22
THURSDAY, APRIL 22nd
WORLD OF OUTLAWS BRISTOL THROWDOWN
Bristol Motor Speedway | Bristol, TN
FRIDAY
APR
23
FRIDAY, APRIL 23rd
WORLD OF OUTLAWS BRISTOL THROWDOWN
Bristol Motor Speedway | Bristol, TN
Winner: David Gravel
SUNDAY
APR
25
SUNDAY, APRIL 25th
WORLD OF OUTLAWS BRISTOL THROWDOWN
Bristol Motor Speedway | Bristol, TN
Winner: David Gravel
THURSDAY
APR
29
THURSDAY, APRIL 29th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Jacksonville Speedway | Jacksonville, IL
Winner: Brad Sweet
FRIDAY
APR
30
FRIDAY, APRIL 30th
MISSOURI OUTLAW SHOWDOWN
I-70 Motorsports Park | Odessa, MO
Winner: Brad Sweet
SATURDAY
MAY
1
SATURDAY, MAY 1st
MISSOURI OUTLAW SHOWDOWN
I-70 Motorsports Park | Odessa, MO
Winner: Brad Sweet
FRIDAY
MAY
7
FRIDAY, MAY 7th
#LETSRACETWO (NIGHT 1)
Eldora Speedway | Rossburg, OH
Winner: Brent Marks
SATURDAY
MAY
8
SATURDAY, MAY 8th
#LETSRACETWO (NIGHT 2)
Eldora Speedway | Rossburg, OH
Winner: Sheldon Haudenschild
WEDNESDAY
MAY
12
WEDNESDAY, MAY 12th
GETTYSBURG CLASH PRESENTED BY DRYDENE
Lincoln Speedway (PA) | Abbottstown, PA
Winner: Brad Sweet
FRIDAY
MAY
14
FRIDAY, MAY 14th
MORGAN CUP
Williams Grove Speedway | Mechanicsburg, PA
Winner: Carson Macedo
SATURDAY
MAY
15
SATURDAY, MAY 15th
MORGAN CUP
Williams Grove Speedway | Mechanicsburg, PA
Winner: Aaron Reutzel
TUESDAY
MAY
18
TUESDAY, MAY 18th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Bridgeport Motorsports Park | Swedesboro, NJ
Winner: Logan Schuchart
FRIDAY
MAY
21
FRIDAY, MAY 21st
WORLD OF OUTLAWS KISTLER ENGINES CLASSIC
Attica Raceway Park | Attica, OH
Winner: David Gravel
SATURDAY
MAY
22
SATURDAY, MAY 22nd
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Sharon Speedway | Hartford, OH
Winner: Dave Blaney
FRIDAY
MAY
28
FRIDAY, MAY 28th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Terre Haute Action Track | Terre Haute, IN
MONDAY
MAY
31
MONDAY, MAY 31st
MEMORIAL DAY SPECTACULAR
Lawrenceburg Speedway | Lawrenceburg, IN
Winner: Kyle Larson
FRIDAY
JUN
4
FRIDAY, JUNE 4th
GERDAU PRESENTS THE 1ST LEG OF THE NORTHERN TOUR
River Cities Speedway | Grand Forks, ND
SATURDAY
JUN
5
SATURDAY, JUNE 5th
GMC SELECT DEALERS OF MINNESOTA PRESENTS THE WORLD OF OUTLAWS
Granite City Motor Park | Sauk Rapids, MN
Winner: David Gravel
FRIDAY
JUN
11
FRIDAY, JUNE 11th
BROWNELLS BIG GUNS BASH
Knoxville Raceway | Knoxville, IA
Winner: Carson Macedo
SATURDAY
JUN
12
SATURDAY, JUNE 12th
BROWNELLS BIG GUNS BASH
Knoxville Raceway | Knoxville, IA
Winner: Carson Macedo
THURSDAY
JUN
17
THURSDAY, JUNE 17th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
34 Raceway | West Burlington, IA
Winner: Brad Sweet
FRIDAY
JUN
18
FRIDAY, JUNE 18th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CAR SERIES
Dubuque Fairgrounds Speedway | Dubuque, IA
Winner: Donny Schatz
SATURDAY
JUN
19
SATURDAY, JUNE 19th
JIM "JB" BOYD MEMORIAL PRESENTED BY KARAVAN TRAILERS
Beaver Dam Raceway | Beaver Dam, WI
Winner: Sheldon Haudenschild
MONDAY
JUN
21
MONDAY, JUNE 21st
WORLD OF OUTLAWS HUSET'S 50 PRESENTED BY BILLIONAUTO.COM
Huset's Speedway | Brandon, SD
Winner: David Gravel
TUESDAY
JUN
22
TUESDAY, JUNE 22nd
WORLD OF OUTLAWS HUSET'S 50 PRESENTED BY BILLIONAUTO.COM
Huset's Speedway | Brandon, SD
Winner: Aaron Reutzel
THURSDAY
JUN
24
THURSDAY, JUNE 24th
AGCO JACKSON NATIONALS
Jackson Motorplex | Jackson, MN
Winner: Kerry Madsen
FRIDAY
JUN
25
FRIDAY, JUNE 25th
AGCO JACKSON NATIONALS
Jackson Motorplex | Jackson, MN
Winner: Kerry Madsen
SUNDAY
JUN
27
SUNDAY, JUNE 27th
AGCO JACKSON NATIONALS
Jackson Motorplex | Jackson, MN
Winner: Logan Schuchart
FRIDAY
JUL
2
FRIDAY, JULY 2nd
INDEPENDENCE DAY SPECTACULAR
Cedar Lake Speedway | New Richmond, WI
Winner: Brad Sweet
SATURDAY
JUL
3
SATURDAY, JULY 3rd
INDEPENDENCE DAY SPECTACULAR
Cedar Lake Speedway | New Richmond, WI
Winner: Brad Sweet
SATURDAY
JUL
10
SATURDAY, JULY 10th
BADGER 40
Wilmot Raceway | Wilmot, WI
Winner: Brad Sweet
TUESDAY
JUL
13
TUESDAY, JULY 13th
OHIO LOGISTICS BRAD DOTY CLASSIC
Attica Raceway Park | Attica, OH
Winner: Spencer Bayston
WEDNESDAY
JUL
14
WEDNESDAY, JULY 14th
JOKERS WILD
Eldora Speedway | Rossburg, OH
Winner: Carson Macedo
SATURDAY
JUL
17
SATURDAY, JULY 17th
37TH ANNUAL KINGS ROYAL
Eldora Speedway | Rossburg, OH
Winner: Kyle Larson
SATURDAY
JUL
17
SATURDAY, JULY 17th
38TH ANNUAL KINGS ROYAL
Eldora Speedway | Rossburg, OH
Winner: Tyler Courtney
SUNDAY
JUL
18
SUNDAY, JULY 18th
KNIGHT BEFORE THE KINGS ROYAL
Eldora Speedway | Rossburg, OH
Winner: Carson Macedo
TUESDAY
JUL
20
TUESDAY, JULY 20th
DON MARTIN MEMORIAL SILVER CUP
Lernerville Speedway | Sarver, PA
Winner: Brad Sweet
FRIDAY
JUL
23
FRIDAY, JULY 23rd
CHAMPION RACING OIL SUMMER NATIONALS
Williams Grove Speedway | Mechanicsburg, PA
Winner: Sheldon Haudenschild
SATURDAY
JUL
24
SATURDAY, JULY 24th
CHAMPION RACING OIL SUMMER NATIONALS
Williams Grove Speedway | Mechanicsburg, PA
Winner: Brent Marks
FRIDAY
JUL
30
FRIDAY, JULY 30th
THE BIG "R" OUTLAW SHOOTOUT
Ransomville Speedway | Ransomville, NY
Winner: Aaron Reutzel
SATURDAY
JUL
31
SATURDAY, JULY 31st
EMPIRE STATE CHALLENGE
Weedsport Speedway | Weedsport, NY
Winner: David Gravel
FRIDAY
AUG
6
FRIDAY, AUGUST 6th
NIGHT BEFORE THE IRONMAN
Federated Auto Parts Raceway at I-55 | Pevely, MO
Winner: Sheldon Haudenschild
SATURDAY
AUG
7
SATURDAY, AUGUST 7th
IRONMAN 55
Federated Auto Parts Raceway at I-55 | Pevely, MO
Winner: Sheldon Haudenschild
WEDNESDAY
AUG
11
WEDNESDAY, AUGUST 11th
NOS ENERGY DRINK KNOXVILLE NATIONALS PRESENTED BY CASEY'S GENERAL STORES
Knoxville Raceway | Knoxville, IA
Winner: David Gravel
THURSDAY
AUG
12
THURSDAY, AUGUST 12th
NOS ENERGY DRINK KNOXVILLE NATIONALS PRESENTED BY CASEY'S GENERAL STORES
Knoxville Raceway | Knoxville, IA
Winner: Brian Brown
FRIDAY
AUG
13
FRIDAY, AUGUST 13th
NOS ENERGY DRINK KNOXVILLE NATIONALS PRESENTED BY CASEY'S GENERAL STORES
Knoxville Raceway | Knoxville, IA
Winner: Rico Abreu
SATURDAY
AUG
14
SATURDAY, AUGUST 14th
NOS ENERGY DRINK KNOXVILLE NATIONALS PRESENTED BY CASEY'S GENERAL STORES
Knoxville Raceway | Knoxville, IA
Winner: Kyle Larson
SATURDAY
AUG
21
SATURDAY, AUGUST 21st
GERDAU PRESENTS THE DUEL IN THE DAKOTAS
Red River Valley Speedway | West Fargo, ND
Winner: Donny Schatz
SUNDAY
AUG
22
SUNDAY, AUGUST 22nd
PIONEER BIN BUSTER BASH
Huset's Speedway | Brandon, SD
Winner: David Gravel
WEDNESDAY
AUG
25
WEDNESDAY, AUGUST 25th
GERDAU PRESENTS THE 2ND LEG OF THE NORTHERN TOUR
River Cities Speedway | Grand Forks, ND
Winner: Brad Sweet
FRIDAY
AUG
27
FRIDAY, AUGUST 27th
FVP PLATINUM BATTERY SHOWDOWN
I-80 Speedway | Greenwood, NE
Winner: Donny Schatz
SUNDAY
AUG
29
SUNDAY, AUGUST 29th
RUSHMORE OUTLAW SHOWDOWN
Black Hills Speedway | Rapid City, SD
Winner: Sheldon Haudenschild
FRIDAY
SEP
3
FRIDAY, SEPTEMBER 3rd
SAGE FRUIT SKAGIT NATIONALS
Skagit Speedway | Burlington, WA
Winner: James McFadden
SATURDAY
SEP
4
SATURDAY, SEPTEMBER 4th
SAGE FRUIT SKAGIT NATIONALS
Skagit Speedway | Burlington, WA
Winner: Brad Sweet
SUNDAY
SEP
5
SUNDAY, SEPTEMBER 5th
SAGE FRUIT SKAGIT NATIONALS
Skagit Speedway | Burlington, WA
Winner: Carson Macedo
MONDAY
SEP
6
MONDAY, SEPTEMBER 6th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Grays Harbor Raceway | Elma, WA
Winner: Logan Schuchart
FRIDAY
SEP
10
FRIDAY, SEPTEMBER 10th
GOLD CUP RACE OF CHAMPIONS
Silver Dollar Speedway | Chico, CA
Winner: David Gravel
SATURDAY
SEP
11
SATURDAY, SEPTEMBER 11th
GOLD CUP RACE OF CHAMPIONS
Silver Dollar Speedway | Chico, CA
Winner: Logan Schuchart
SATURDAY
SEP
18
SATURDAY, SEPTEMBER 18th
49ER GOLD RUSH CLASSIC
Placerville Speedway | Placerville, CA
SATURDAY
SEP
18
SATURDAY, SEPTEMBER 18th
TOM TARLTON CLASSIC
Keller Auto Speedway | Hanford, CA
Winner: Carson Macedo
FRIDAY
SEP
24
FRIDAY, SEPTEMBER 24th
BEFOUR THE CROWNS SHOWDOWN
Eldora Speedway | Rossburg, OH
Winner: Logan Schuchart
SATURDAY
SEP
25
SATURDAY, SEPTEMBER 25th
COMMONWEALTH CLASH
Lernerville Speedway | Sarver, PA
Winner: David Gravel
FRIDAY
OCT
1
FRIDAY, OCTOBER 1st
CHAMPION RACING OIL NATIONAL OPEN
Williams Grove Speedway | Mechanicsburg, PA
Winner: Kyle Larson
SATURDAY
OCT
2
SATURDAY, OCTOBER 2nd
CHAMPION RACING OIL NATIONAL OPEN
Williams Grove Speedway | Mechanicsburg, PA
Winner: Carson Macedo
FRIDAY
OCT
8
FRIDAY, OCTOBER 8th
NITTANY SHOWDOWN
Port Royal Speedway | Port Royal, PA
Winner: Kerry Madsen
SATURDAY
OCT
9
SATURDAY, OCTOBER 9th
NITTANY SHOWDOWN
Port Royal Speedway | Port Royal, PA
Winner: Spencer Bayston
FRIDAY
OCT
22
FRIDAY, OCTOBER 22nd
FVP PLATINUM BATTERY SHOWDOWN
Lakeside Speedway | Kansas City, KS
Winner: Giovanni Scelzi
FRIDAY
OCT
29
FRIDAY, OCTOBER 29th
WORLD OF OUTLAWS NOS ENERGY DRINK SPRINT CARS
Lawton Speedway | Lawton, OK
Winner: Carson Macedo
SATURDAY
OCT
30
SATURDAY, OCTOBER 30th
TEXAS OUTLAW NATIONALS
Devil's Bowl Speedway | Mesquite, TX
Winner: Logan Schuchart
THURSDAY
NOV
4
THURSDAY, NOVEMBER 4th
NGK NTK WORLD OF OUTLAWS WORLD FINALS
The Dirt Track at Charlotte | Concord, NC
FRIDAY
NOV
5
FRIDAY, NOVEMBER 5th
NGK NTK WORLD OF OUTLAWS WORLD FINALS
The Dirt Track at Charlotte | Concord, NC
Winner: David Gravel
SATURDAY
NOV
6
SATURDAY, NOVEMBER 6th
NGK NTK WORLD OF OUTLAWS WORLD FINALS
The Dirt Track at Charlotte | Concord, NC
Winner: Brent Marks

Which Schedule Would You like to Add to Your Calendar

2022_CASE_LMS_LOGO