World of Outlaws Late Model Schedule

2022 World of Outlaws Late Model Schedule

Seasons

Watch on DIRTVision

Print Schedule

Add to Calendar

THURSDAY
JAN
20
THURSDAY, JANUARY 20th
SUNSHINE NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Dale McDowell
FRIDAY
JAN
21
FRIDAY, JANUARY 21st
SUNSHINE NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Ashton Winger
SATURDAY
JAN
22
SATURDAY, JANUARY 22nd
SUNSHINE NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
WEDNESDAY
FEB
16
WEDNESDAY, FEBRUARY 16th
DIRTCAR NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Brandon Overton
THURSDAY
FEB
17
THURSDAY, FEBRUARY 17th
DIRTCAR NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Dale McDowell
FRIDAY
FEB
18
FRIDAY, FEBRUARY 18th
DIRTCAR NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Dennis Erb Jr.
SATURDAY
FEB
19
SATURDAY, FEBRUARY 19th
DIRTCAR NATIONALS
Volusia Speedway Park | Barberville, FL
Winner: Chris Madden
FRIDAY
MAR
11
FRIDAY, MARCH 11th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
The Rev | Monroe, LA
SATURDAY
MAR
12
SATURDAY, MARCH 12th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
The Rev | Monroe, LA
FRIDAY
MAR
25
FRIDAY, MARCH 25th
ROCK GAULT MEMORIAL
Cherokee Speedway | Gaffney, SC
Winner: Michael Brown
SATURDAY
MAR
26
SATURDAY, MARCH 26th
ROCK GAULT MEMORIAL
Cherokee Speedway | Gaffney, SC
Winner: Max Blair
FRIDAY
APR
1
FRIDAY, APRIL 1st
ILLINI 100
Farmer City Raceway | Farmer City, IL
SATURDAY
APR
2
SATURDAY, APRIL 2nd
ILLINI 100
Farmer City Raceway | Farmer City, IL
FRIDAY
APR
22
FRIDAY, APRIL 22nd
OUTLAW INVASION
Atomic Speedway | Waverly, OH
Winner: Tyler Erb
SATURDAY
APR
23
SATURDAY, APRIL 23rd
OUTLAW INVASION
Atomic Speedway | Waverly, OH
Winner: Brandon Sheppard
THURSDAY
APR
28
THURSDAY, APRIL 28th
WORLD OF OUTLAWS BRISTOL BASH PRACTICE
Bristol Motor Speedway | Bristol, TN
FRIDAY
APR
29
FRIDAY, APRIL 29th
WORLD OF OUTLAWS BRISTOL BASH
Bristol Motor Speedway | Bristol, TN
Winner: Jonathan Davenport
SATURDAY
APR
30
SATURDAY, APRIL 30th
WORLD OF OUTLAWS BRISTOL BASH
Bristol Motor Speedway | Bristol, TN
Winner: Ricky Weiss
THURSDAY
MAY
5
THURSDAY, MAY 5th
DAIRYLAND SHOWDOWN
Mississippi Thunder Speedway | Fountain City, WI
Winner: Bobby Pierce
FRIDAY
MAY
6
FRIDAY, MAY 6th
DAIRYLAND SHOWDOWN
Mississippi Thunder Speedway | Fountain City, WI
Winner: Jonathan Davenport
SATURDAY
MAY
7
SATURDAY, MAY 7th
DAIRYLAND SHOWDOWN
Mississippi Thunder Speedway | Fountain City, WI
Winner: Mike Marlar
THURSDAY
MAY
19
THURSDAY, MAY 19th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Bloomsburg Fairgrounds Raceway | Bloomsburg, PA
Winner: Max Blair
FRIDAY
MAY
20
FRIDAY, MAY 20th
CONNOR BOBIK MEMORIAL
Marion Center Raceway | Marion Center, PA
Winner: Dennis Erb Jr.
SATURDAY
MAY
21
SATURDAY, MAY 21st
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Port Royal Speedway | Port Royal, PA
Winner: Jared Miley
FRIDAY
MAY
27
FRIDAY, MAY 27th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Sharon Speedway | Hartford, OH
SATURDAY
MAY
28
SATURDAY, MAY 28th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Sharon Speedway | Hartford, OH
Winner: Ryan Gustin
FRIDAY
JUN
3
FRIDAY, JUNE 3rd
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Tri-City Speedway | Granite City, IL
Winner: Bobby Pierce
SATURDAY
JUN
4
SATURDAY, JUNE 4th
CHI-TOWN SHOWDOWN
The Dirt Oval at Route 66 | Joliet, IL
FRIDAY
JUN
17
FRIDAY, JUNE 17th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Orange County Fair Speedway | Middletown, NY
SATURDAY
JUN
18
SATURDAY, JUNE 18th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Orange County Fair Speedway | Middletown, NY
FRIDAY
JUN
24
FRIDAY, JUNE 24th
ST. LOUIS FIRECRACKER FACEOFF
Federated Auto Parts Raceway at I-55 | Pevely, MO
Winner: Dennis Erb Jr.
SATURDAY
JUN
25
SATURDAY, JUNE 25th
ST. LOUIS FIRECRACKER FACEOFF
Federated Auto Parts Raceway at I-55 | Pevely, MO
Winner: Dennis Erb Jr.
SUNDAY
JUN
26
SUNDAY, JUNE 26th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Jacksonville Speedway | Jacksonville, IL
Winner: Brandon Sheppard
TUESDAY
JUL
12
TUESDAY, JULY 12th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Gondik Law Speedway | Superior, WI
FRIDAY
JUL
15
FRIDAY, JULY 15th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
River Cities Speedway | Grand Forks, ND
Winner: Shane Clanton
SUNDAY
JUL
17
SUNDAY, JULY 17th
RUMBLE AT THE RED CEDAR
Red Cedar Speedway | Menomonie, WI
Winner: Mike Marlar
MONDAY
JUL
25
MONDAY, JULY 25th
HAWKEYE 50
Boone Speedway | Boone, IA
Winner: Jonathan Davenport
FRIDAY
JUL
29
FRIDAY, JULY 29th
PRAIRIE DIRT CLASSIC
Fairbury Speedway | Fairbury, IL
SATURDAY
JUL
30
SATURDAY, JULY 30th
PRAIRIE DIRT CLASSIC
Fairbury Speedway | Fairbury, IL
Winner: Brandon Sheppard
TUESDAY
AUG
2
TUESDAY, AUGUST 2nd
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
I-94 Sure Step Speedway | Fergus Falls, MN
THURSDAY
AUG
4
THURSDAY, AUGUST 4th
USA NATIONALS
Cedar Lake Speedway | New Richmond, WI
Winner: Mike Marlar
FRIDAY
AUG
5
FRIDAY, AUGUST 5th
USA NATIONALS
Cedar Lake Speedway | New Richmond, WI
SATURDAY
AUG
6
SATURDAY, AUGUST 6th
USA NATIONALS
Cedar Lake Speedway | New Richmond, WI
Winner: Jonathan Davenport
FRIDAY
AUG
19
FRIDAY, AUGUST 19th
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Williams Grove Speedway | Mechanicsburg, PA
Winner: Shane Clanton
SATURDAY
AUG
20
SATURDAY, AUGUST 20th
BATTLE AT THE BORDER
Sharon Speedway | Hartford, OH
Winner: Devin Moran
SUNDAY
AUG
21
SUNDAY, AUGUST 21st
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Tri-City Raceway Park | Franklin, PA
THURSDAY
AUG
25
THURSDAY, AUGUST 25th
QUAD CITIES 150
Davenport Speedway | Davenport, IA
Winner: Jason Feger
FRIDAY
AUG
26
FRIDAY, AUGUST 26th
QUAD CITIES 150
Davenport Speedway | Davenport, IA
Winner: Tanner English
SATURDAY
AUG
27
SATURDAY, AUGUST 27th
QUAD CITIES 150
Davenport Speedway | Davenport, IA
Winner: Tanner English
FRIDAY
SEP
2
FRIDAY, SEPTEMBER 2nd
SMOKY MOUNTAIN SHOWDOWN
Smoky Mountain Speedway | Maryville, TN
Winner: Jimmy Owens
SATURDAY
SEP
3
SATURDAY, SEPTEMBER 3rd
WORLD OF OUTLAWS CASE LATE MODELS
Lavonia Speedway | Lavonia, GA
FRIDAY
SEP
23
FRIDAY, SEPTEMBER 23rd
STATELINE SHOWDOWN
Boyd's Speedway | Ringgold, GA
Winner: Jimmy Owens
SATURDAY
SEP
24
SATURDAY, SEPTEMBER 24th
STATELINE SHOWDOWN
Boyd's Speedway | Ringgold, GA
Winner: Ryan Gustin
FRIDAY
SEP
30
FRIDAY, SEPTEMBER 30th
MIKE DUVALL MEMORIAL
Cherokee Speedway | Gaffney, SC
SATURDAY
OCT
1
SATURDAY, OCTOBER 1st
BILLY CLANTON CLASSIC
Senoia Raceway | Senoia, GA
FRIDAY
OCT
21
FRIDAY, OCTOBER 21st
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
Humboldt Speedway | Humboldt, KS
SATURDAY
OCT
22
SATURDAY, OCTOBER 22nd
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
81 Speedway | Wichita, KS
SUNDAY
OCT
23
SUNDAY, OCTOBER 23rd
WORLD OF OUTLAWS CASE CONSTRUCTION EQUIPMENT LATE MODELS
US 36 Raceway | Osborn, MO
WEDNESDAY
NOV
2
WEDNESDAY, NOVEMBER 2nd
WORLD OF OUTLAWS WORLD FINALS
The Dirt Track at Charlotte | Concord, NC
THURSDAY
NOV
3
THURSDAY, NOVEMBER 3rd
WORLD OF OUTLAWS WORLD FINALS
The Dirt Track at Charlotte | Concord, NC
SATURDAY
NOV
5
SATURDAY, NOVEMBER 5th
WORLD OF OUTLAWS WORLD FINALS
The Dirt Track at Charlotte | Concord, NC

Which Schedule Would You like to Add to Your Calendar

2022_CASE_LMS_LOGO