Results of WoO Late Model Series at Attica Raceway Park (Finishing Position/Start/Driver/Laps Completed/Money Won):

1. (2) Steve Shaver/50 $10,600
2. (9) Steve Francis/50 $5,600
3. (5) Darrell Lanigan/50 $3,650
4. (10) Josh Richards/50 $3,000
5. (17) Brady Smith/50 $2,500
6. (13) Rick Eckert/50 $2,200
7. (24) Tim Fuller/50 $1,900
8. (1) Gregg Satterlee/50 $1,300
9. (14) Eddie Carrier Jr./50 $1,200
10. (12) Jordan Bland/50 $1,950
11. (6) Robbie Blair/50 $1,050
12. (7) Mike Knight/50 $1,000
13. (25) Chub Frank/50 $750
14. (18) Donnie Moran/50 $900
15. (11) Austin Hubbard/50 $850
16. (4) Jeep VanWormer/49 $800
17. (23) Shane Clanton/49 $1,270
18. (22) Dustin Hapka/49 $750
19. (19) Brent Robinson/49 $1,230
20. (20) Tim McCreadie/27 $800
21. (15) Matt Miller/26 $700
22. (16) Clint Smith/20 $1,200
23. (8) Doug Drown/10 $700
24. (21) Jerry Bowersock/8 $700
25. (3) Tim Dohm/4 $750

NOTE: Jeep VanWormer and Doug Drown were penalized to starting spots at the rear of the field for reporting late to the pre-race lineup staging on the racetrack

* Earnings include Winners Circle program and cash contingency award bonuses

Time of Race: 21 Mins., 54.648 Secs.
Margin of Victory: 0.741 Secs.
Yellow Flags: 3 (Laps 17, 19, 20)
Lap Leaders: Shaver (1-50)
Provisional Starters: Clanton, Fuller, Frank
Rookie of the Race: Bland ($250)
WoO LMS ‘Bonus Bucks’ Winner: Shaver ($500)
Integra Shocks Crew Chief of the Race: Casey Marshall (Shaver)

Ohlins Shocks Time Trial Results (Position/No./Driver/Hometown/Best Lap):

1. 17T-Tim Dohm/Cross Lanes, WV 14.514
2. 12d-Doug Drown/Wooster, OH 14.629
3. 7-Matt Miller/Waterville, OH 14.648
4. 99B-Rick ‘Boom’ Briggs/Bear Lake, PA 14.657
5. 22s-Gregg Satterlee/Rochester Mills, PA 14.663
6. 29-Darrell Lanigan/Union, KY 14.663
7. 18-Dustin Hapka/Grand Forks, ND 14.804
8. 55-Jeep VanWormer/Pinconning, MI 14.812
9. 24-Rick Eckert/York, PA 14.840
10. 28-Eddie Carrier Jr./Salt Rock, WV 14.862
11. 30-Steve Shaver/Vienna, WV 14.883
12. won11-Robbie Blair/Titusville, PA 14.937
13. 3-Brent Robinson/Smithfield, VA 14.939
14. 1-Josh Richards/Shinnston, WV 14.950
15. 39-Tim McCreadie/Watertown, NY 14.969
16. 25-Shane Clanton/Locust Grove, GA 15.000
17. 56-Russell King/Bristolville, OH 15.005
18. 64-Jerry Bowersock/Wapakoneta, OH 15.019
19. 9k-Mike Knight/Ripley, NY 15.038
20. 99M-Donnie Moran/Dresden, OH 15.044
21. 1*-Chub Frank/Bear Lake, PA 15.056
22. 2-Brady Smith/Solon Springs, WI 15.062
23. c9-Steve Casebolt/Richmond, IN 15.104
24. 44-Clint Smith/Senoia, GA 15.104
25. 19-Steve Francis/Ashland, KY 15.105
26. 21M-Jason Montgomery/Jackson, OH 15.110
27. 1H-Jon Henry/Ada, OH 15.119
28. 12b-Jordan Bland/Campbellsville, KY 15.138
29. 19T-Tim Fuller/Watertown, NY 15.190
30. 49-Brian Ruhlman/Clarklake, MI 15.193
31. 11H-Austin Hubbard/Seaford, DE 15.193
32. 21L-Matt Lux/Franklin, PA 15.296
33. 40WD-Dusty Moore/Swanton, OH 15.319
34. 5M-Ryan Markham/Ashland, OH 15.333.
35. 11-Tyler Reddick/Corning, CA 15.515
36. 15B-Mike Bores/Bellevue, OH 15.560
37. 40M-Wayne Maffett Jr./Mansfield, OH 15.567
38. 5H-Ernie Haynes/Rising Hill, OH 15.641
39. 93T-Jeff Esbenslade/Ashland, OH 15.758
40. 50Y-Ryan Missler/Bellevue, OH 15.809
41. 2d-Curtis Deisenroth/Oak Harber, OH 15.826
42. 1DJ-Craig Vosbergen/Perth, AUSTR 15.827
43. 27-Ken Hahn/Gibsonburg, OH 15.885
44. 83-Noah Wagner/Fremont, OH 15.892
45. 22G-Jill George/Cedar Falls, IA 15.937
46. 51-Devin Shiels/Britton, MI 15.978
47. 48-John Bores/Bellevue, OH 16.019
48. 12s-Michael Stiltner II/Green Springs, OH 16.092
49. 3R-Chuck Roelle/Fostoria, OH 16.196
50. 69-John Mayes Jr./Clyde, OH 16.227
51. 50L-Chuck Hummer/Ottawa Lake, MI 16.583
52. 41-Randy Pollock/Seville, OH 16.749
53. 99s-Steve Sabo/Fremont, OH 16.978
54. 15M-Justin McNeil/Houghton Lake, MI 17.474

Heat No. 1 (10 laps – Top 4 Transfer): Satterlee, Dohm, Francis, Eckert, Fuller, Frank, King, Moore, George, Maffett, Robinson, Deisenroth, Roelle, Sabo

Heat No. 2 (10 laps – Top 4 Transfer): Lanigan, Drown, Richards, Carrier, B. Smith, Montgomery, Bowersock, Ruhlman, Markham, Vosbergen, McNeil, Haynes, Mayes, Shiels

Heat No. 3 (10 laps – Top 4 Transfer): Shaver, Knight, Hubbard, M. Miller, Hapka, Casebolt, Henry, Reddick, McCreadie, Hahn, J. Bores, Hummer, Esbenslade

Heat No. 4 (10 laps – Top 4 Transfer): VanWormer, Blair, Bland, C. Smith, Moran, Lux, Missler, Briggs, Clanton, M. Bores, Pollock, Wagner, Stiltner

B-Main No. 1 (12 laps – Top 3 Transfer): B. Smith, Robinson, Bowersock, Montgomery, Ruhlman, Moore, McNeil, Vosbergen, George, Haynes, Shiels, Roelle, Mayes, Fuller, King, Deisenroth, Moffett, Frank, Markham, Sabo

B-Main No. 2 (12 laps – Top 3 Transfer): Moran, McCreadie, Hapka, Clanton, Henry, Briggs, Reddick, Hahn, Missler, M. Bores, Esbenslade, Pollock, Hummer, Lux, Wagner, Casebolt, J. Bores, Stiltner