Results of WoO Late Model Series ‘Conococheague 50’ at Hagerstown Speedway (Finishing Position/Start/Driver/Laps Completed/Money Won):

1. (4) Shannon Babb/50 $10,000
2. (2) Jason Covert/50 $5,500
3. (1) Clint Smith/50 $3,000
4. (8) Chub Frank/50 $2,500
5. (10) Josh Richards/50 $2,000
6. (6) Shane Clanton/50 $1,700
7. (12) Steve Francis/50 $1,400
8. (3) Gary Stuhler/50 $1,300
9. (21) Bo Feathers/50 $1,200
10. (18) Darrell Lanigan/50 $1,100
11. (5) Tim McCreadie/50 $1,050
12. (19) Jeremy Miller/50 $1,000
13. (15) J.T. Spence/50 $950
14. (22) Ronnie DeHaven Jr./50 $900
15. (13) Sean Cosgrove/50 $850
16. (25) Kirk Ryan Jr./50 $800
17. (16) Brian Booze/50 $770
18. (11) Rick Eckert/50 $750
19. (23) Eddie Carrier Jr./49 $730
20. (24) Tim Fuller/49 $950
21. (20) Brent Smith/49 $700
22. (17) John Blankenship/49 $700
23. (7) Chris Madden/23 $750
24. (9) Al Shawver Jr./22 $700
25. (14) D.J. Myers/0 $700

Time of Race: 28 Mins., 39.259 Secs.
Margin of Victory: 0.774 Secs.
Yellow Flags: 2 (Laps 6, 23)
Lap Leaders: Babb (1-50)
Provisional Starters: Carrier, Fuller, Ryan
Rookie of the Race: Tim Fuller ($250)
WoO LMS ‘Bonus Bucks’ Winner: Jason Covert ($500)
National Interstate Insurance Fast Time Award: Babb ($100)
National Interstate Insurance Hard Luck Award: Madden ($50)

Time Trial Results (Position/No./Driver/Hometown/Best Lap):

1. 18-Shannon Babb/Moweaqua, IL 19.275
2. 25-Shane Clanton/Locust Grove, GA 19.468
3. 44M-Chris Madden/Gray Court, SC 19.472
4. 90-Gary Stuhler/Greencastle, PA 19.520
5. 39-Tim McCreadie/Watertown, NY 19.546
6. 1*-Chub Frank/Bear Lake, PA 19.598
7. 24-Rick Eckert/York, PA 19.611
8. 14-Jack Pencil/Bedford, PA 19.680
9. 215-Al Shawver Jr./Hampstead, MD 19.747
10. D1-D.J. Myers/Greencastle, PA 19.758
11. 44-Clint Smith/Senoia, GA 19.780
12. B2-Brian Booze/Marion, PA 19.826
13. 64-Sean Cosgrove/Catharpin, VA 19.870
14. 1-Josh Richards/Shinnston, WV 19.871
15. 91s-J.T. Spence/Winchester, VA 19.878
16. 71-Brent Smith/Mercersburg, PA 19.887
17. 361-David Scott/Garland, PA 19.929
18. 9-Frankie Plessinger/Big Cove Tannery, PA 20.011
19. 1D-Ronnie DeHaven Jr./Winchester, VA 20.013
20. 21L-Matt Lux/Franklin, PA 20.018
21. 91-Billy Decker/Unadilla, NY 20.044
22. 00-Bo Feathers/Winchester, VA 20.074
23. 29-Darrell Lanigan/Union, KY 20.084
24. 15-Steve Francis/Ashland, KY 20.104
25. 46-Marvin Winters/McConnellsburg, PA 20.150
26. 41-Nathan Durboraw/Hagerstown, MD 20.187
27. E1-Mike Balzano/Parkersburg, WV 20.214
28. 43A-Jason Covert/York Haven, PA 20.245
29. 21d-Dan Stone/Thompson, PA 20.249
30. 23-John Blankenship/Williamson, WV 20.261
31. 06-Mike Lupfer/Shermansdale, PA 20.265
32. 8A-Alan Sagi/Hagerstown, MD 20.301
33. 24M-Jeremy Miller/Gettysburg, PA 20.354
34. 7H-Darryl Hills/Great Mills, MD 20.370
35. 19-Tim Fuller/Watertown, NY 20.387
36. 7-Paul Crowl/Upperco, MD 20.393
37. 28-Eddie Carrier Jr./Salt Rock, WV 20.440
38. 90k-Ray Kable Jr./Sykesville, MD 20.475
39. 45-Ricky Elliott/Seaford, DE 20.533
40. RG3-Bob Salathe/Bedford, PA 20.567
41. 8-Les Hare/Felton, PA 20.606
42. 17-Nick Dickson/Lewistown, PA 20.630
43. 5K-Kirk Ryan Jr./Lewisberry, PA 20.905
44. 8L-Scott LeBarron/Dover, PA 20.912
45. 18H-Rick Hulson/Glen Burnie, MD 21.003
46. 11s-Jim Stine/Middlesburg, PA 221.033
47. 6-Jamie Lathroum/Mechanicsville, MD 21.095
48. 21s-Jeff Shearer/McConnellsburg, PA 21.111
49. 15b-Shane Beegle/Everett, PA 21.131
50. 12-Devin Friese/Chambersburg, PA N/T

Heat No. 1 (10 laps – Top 4 Transfer): McCreadie, Babb, Shawver, Cosgrove, J. Miller, Scott, Decker, Carrier, Winters, Hare, Beegle, Hulson (DNS) Stone

Heat No. 2 (10 laps – Top 4 Transfer): Frank, Clanton, Richards, D.J. Myers, Blankenship, Durboraw, Feathers, Plessinger, Hills, Friese, Kable, Stine, Dickson

Heat No. 3 (10 laps – Top 4 Transfer): C. Smith, Madden, Eckert, Spence, Elliott, Lanigan, DeHaven, Balzano, Ryan, Fuller, Lathroum, Lupfer

Heat No. 4 (10 laps – Top 4 Transfer): Stuhler, Covert, Francis, Booze, B. Smith, Sagi, Pencil, LeBarron, Crowl, Lux, Salathe, Shearer

B-Main No. 1 (12 laps – Top 3 Transfer): Blankenship, J. Miller, Feathers, Decker, Scott, Hills, Durboraw, Carrier, Dickson, Winters, Friese, Hulson, Hare, Plessinger, Kable, Beegle, Stine (DNS) Stone

B-Main No. 2 (12 laps – Top 3 Transfer): Lanigan, B. Smith, DeHaven, Ryan, Balzano, Elliott, Sagi, Fuller, Pencil, LeBarron, Lathroum, Lux, Lupfer, Crowl, Shearer